Quad hybryda

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Quad hybryda

Post autor: zwirekM10 »

A jaki masz link RC? jak chcesz dawać 1.2 a masz link na 2.4 to mówią, że będzie zakłócać i dlatego lata się wtedy na 5.8. Dodatkowo do 1.2 są znacznie większe anteny ( o koniczynki mi chodzi). Jak chcesz LRS i 1.2 to spoko ale na 2.4 to ci może nie działać. Ja na 5.8 i immersion RC latam do kilometra z odbiornikiem w goglach i ponad kilometr z odbiornikiem w blackpearl i anteną kierunkową. Mi wystarcza. Wydaje mi sie, że spokojnie mógłbym tym zestawem 1,5-1,8 km odlecieć ale czy jest taka potrzeba? do kilometra jak lata to jest ok dla quada, jak chcesz dalej to samolot wtedy mi się wydaje jest optymalny
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Quad hybryda

Post autor: kamilborkowski »

W miniquadzie latam na 5.8GHz i FrSky 2.4GHz.
Tutaj planuję eLeReSa więc nie będę musiał się martwić zakłóceniami.
W sumie na 5.8GHz byłoby dla mnie taniej bo tylko nadajnik bym pewnie kupił ImmersionRC 600mW. Odbiornik mam 32CH z diversity http://www.banggood.com/Boscam-FR632-Di ... 58097.html więc pewnie dałby radę z koniczyną i jedną anteną kierunkową.
Zastanawiam się...
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Quad hybryda

Post autor: pilot »

kamilborkowski pisze:...Nad video jeszcze się zastanawiam, ale raczej będzie to 1.2GHz bo miałbym chyba obawy latać na 2km z 5.8GHz bez trackera.
Wszystko zależy w jakim terenie, a w zasadzie jak wysoko :-) Na 600mW 5,8Ghz da się zrobić 2km na koniczynkach, sprawdzone.
Lotnik54 pisze:Pilot, czas lotu i związaną z tym odległość podałem w miarę dobrze. Przecież odległość robisz max. 50% czasu lotu. No chyba, że latasz z punktu A do B i end.
Podałeś jedynie czas lotu 5-10min. bez odległości :-) Ja patrzę na cały czas lotu i możliwą do pokonania trasę, która może być całkiem długa i tym samym możesz trochę "pozwiedzać" :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Quad hybryda

Post autor: kamilborkowski »

pilot pisze:Wszystko zależy w jakim terenie, a w zasadzie jak wysoko Na 600mW 5,8Ghz da się zrobić 2km na koniczynkach, sprawdzone.
Mam zestaw anten ImmersionRC SpiroNet http://www.banggood.com/Fatshark-Immers ... 56810.html ale ostatnio zdaje się przy 500m miniquadem już się bałem bo obraz był słaby. Niemniej poważniejszych testów nie przeprowadzałem jeszcze.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Quad hybryda

Post autor: pilot »

kamilborkowski pisze:Mam zestaw anten ImmersionRC SpiroNet http://www.banggood.com/Fatshark-Immers ... 56810.html ale ostatnio zdaje się przy 500m miniquadem już się bałem bo obraz był słaby. Niemniej poważniejszych testów nie przeprowadzałem jeszcze.
Zobacz na 200-300m wysokości w płaskim terenie. Z kolegą dolatywaliśmy do 2km choć obraz był już na granicy. Ale jednak 1,2GHz daje sporo większe możliwości. Osobiście lubię latać nisko i dlatego teraz mam 1,2GHz i planuję tracker. Ale jak masz monitor z divercity to można spróbować dać antenę kierunkową i samemu będziesz robił za tracker :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ