Rozmieszczenie sprzetu fpv

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Zgadza sie Krzysiu,juz poprawiam.:-D
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

leonarl pisze:Rurek-a czy Ty gdzies widzisz nadajnik na 1.2 ghz ? To ze moj bacik jest dlugi nie znaczy ze na 1.2,chce porownac ten bacik czyli 5dbi do oryginalnego 2 dbi.
...
Upss sorry - wielkość mnie zmyliła i chyba to że nieczęsto widuję w skrzydlatych 5.8 :roll:
No cóż - zrewidujesz swoje plany gdy zabraknie wideo o wiele bliżej niż się spodziewasz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

No zgadza sie,wszystko wyjdzie w praniu.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozmieszczenie sprzetu fpv

Post autor: DoctorQ »

Wątek chyba trafiłem bo chodzi o rozmieszczenie sprzętu FPV.
Pytanie do kolegów,
Nadajnik RC mam na dziobie tam również wychodzą z niego antenki. Nadajnik video chciałbym również umieścić na dziobie dokładnie pół centymetra nad nadajnikiem RC ale z tą różnicą że kabel antenowy poprowadzę do anteny zamocowanej całkowicie z tyłu. Sumarum obie anteny są maksymalnie daleko od siebie jak to tylko jest możliwe. Pytanie czy położenie elektroniki tych 2 nadajników jeden tuż nad drugim będzie wpływać na ich wzajemną pracę lub mogą powstać z takiej lokalizacji jakieś zakłócenia? Ktoś ma podobne rozwiązania?

Edit:
RC - 2.4
Video - 5.8
Ostatnio zmieniony piątek 13 lut 2015, 09:13 przez DoctorQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Rozmieszczenie sprzetu fpv

Post autor: leonarl »

Ja bym jednak staral sie oddalic nadajnik i oodbiornik jak najdalej od siebie,video moze zaklocac link rc,nie napisales jakie pasma rc jak i video.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Rozmieszczenie sprzetu fpv

Post autor: leonarl »

Jesli Video 5,8 to wydaje mi sie ze nie bardzo mozna ciagnac kabel anenowy od nadajnika az na koniec modelu.
Max to chyba z 15 cm od nadajnika.
Najlepiej przeniesc video badz rc na ogon,wtedy nie ma problemu z kablem.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozmieszczenie sprzetu fpv

Post autor: DoctorQ »

Przy krecie, leci od razu gniazdo w nadajniku. Już naderwałem i nie chcę tego powtórzyć.
Sprzęt przetestowany, działa bardzo ładnie. Kabel ma 7 cm.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Rozmieszczenie sprzetu fpv

Post autor: leonarl »

Z tym gniazdem to akurat racja,ale zabezbieczylem u siebie gniazdo przed naderwaniem,takze mysle ze bedzie ok.
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
ODPOWIEDZ