Wolnolatajacy model z epp

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Wolnolatajacy model z epp

Post autor: Bihtus »

Witam,

Idzie zima i coraz mniej latamy a wiecej spedzamy czasu w domu. Żeby nie marnować czasu przed komputerem postanowiłem zbudować model który byłby łatwy w transporcie, miał pojemny kadłub (mój obecny model ma z tym problemy) oraz był modelem powolnym do latania na wysokości 15-20 m.
Teraz pytanie jakiej rozpiętości i cięciwie powinno być skrzydło żeby spełnić te wymagania ?
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

profilem jak najgrubsze, cięciwe wymusi Ci profil, celuj w rozpiętość 1400mm (połówki po 700mm są łatwe w transporcie i hangarowaniu)

tylko po co latać na tak niskiej wysokości? jesień czy zima to nie ograniczenie dla naszego hobby, ja się terazvprzygotowuję do sezonu zimowego, wszystko na dworze a ja siedzę w ciepłym aucie zagrzanym z webasto 8-)
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bihtus »

Bo widoki fajne :-) ..... A po co latać na 1000 m ?
No pewnie można grzac się w aucie ale to nie zmienia faktu że dzień krótki a nie każdy weekend wolny i ładny poza tym teraz więcej czasu na budowę modelu w oparciu o nasze oczekiwania i błędy z poprzednim ...:-)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

widoki fajne na 15-20m wysokości? :-> pomyśl nad kopterem, lepszy fun
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bihtus »

Fan może i lepszy ale czas lotu góra 15 min i większe nerwy ... A samolot mniejsze nerwy mniejsze straty w razie wypadku i więcej może się zepsuć ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Bihtus, eee tam... mój kopter lata 28 minut, a poza tym, gdy będzie -10, to po 10 minutach stania szybko się poddasz :roll: nie taki kopter straszny, a czas lotu to nie wszystko
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bihtus »

W jakiej konfiguracji ten copter ja nie przekroczłem 15 min w quadro a 20 juz było by satysfakcjonujące :-)
Co do stania przy -10 to wiesz ma to być projekt całoroczny nie tylko na zime. Mnie po prostu interesuje Fpv ale nisko i powoli. Rekordy to nie dla mnie zresztą widziałem jak koledzy lataja po 5 km i to jest latanie można powiedzieć na przyrządy. A ja chciałbym zwiedzić okolice ale niekoniecznie z wysokości 500m :-)
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

a poza tym, gdy będzie -10, to po 10 minutach stania szybko się poddasz
Bezeduuura...! :mrgreen: ...i mogę to udowodnić. Podda się ale wcale nie będzie to szybko...

Bithus - nie daj się zindoktrynować kopterzyście :mrgreen: Coś co lata a nie ma skrzydeł to złooo.
Potwierdzam - na 15-20m jest najlepszy fun+widoki. Szybko się zmieniają :mrgreen: Wyżej to tylko po to żeby coś zaatakować lotem nurkowym.
Ten wredny...
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bihtus »

Każdy z was ma swoje racje bo mam (uziemionego) coptera i wiem jak to lata. Niestety mam teraz problemy osobisto-finasowe można powiedzieć dlatego copter leży. Samolot to inne pieniądze no i inna zabawa. Dlatego muszę zrobić model który będzie latał prawie jak copoter ale będzie mnie stać na niego ....
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Też chciałbym coś takiego zbudować, myślę o jakimś motoszybowcu z pchającym śmigłem, żeby na przodzie zamontować kiczajna.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ja do takiego celu widziałbym tego mniejszego BoroWing'a (ca 1400) z szerokim CP żeby można było zamontować coś takiego:

http://www.abc-rc.pl/p/180/4003/gimbal- ... ntilt.html

Jak znajdę czas i skończę X-14 to pewnie sobie takiego małego wariata zamówię.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Verid pisze:
a poza tym, gdy będzie -10, to po 10 minutach stania szybko się poddasz
Bezeduuura...! :mrgreen: ...i mogę to udowodnić. Podda się ale wcale nie będzie to szybko...

Bithus - nie daj się zindoktrynować kopterzyście :mrgreen: Coś co lata a nie ma skrzydeł to złooo.
Potwierdzam - na 15-20m jest najlepszy fun+widoki. Szybko się zmieniają :mrgreen: Wyżej to tylko po to żeby coś zaatakować lotem nurkowym.

a gdzie tam :D ostatnio nie mam czasu na latanie, ale moje oczko w głowie to Skywalker z AP i rmileciem na daaaaalekie loty ;-) chłodne czasy się zbliżają, dlatego unowocześniam bazę by mieć wszystko pod ręką w samochodzie :-)

jam jest ciepłolubny człek, -5 i wiatr to zło :lol:
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

To może znowu ją zaproponuję, chociaż czję się na nią od roku :mrgreen:
ZUZIA! :-)
Konrad
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No to łatwe w transporcie nie będzie..... :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

kondiz pisze:To może znowu ją zaproponuję, chociaż czję się na nią od roku :mrgreen:
ZUZIA! :-)
Solution w oryginale ma sterowność 200 metrowego tankowca :mrgreen: przy lataniu nisko, gdzie czają się wszelkie przeszkody, trzeba w miarę, mimo jej niskiej prędkości przelotowej, zwrotnej maszyny
ODPOWIEDZ