Skrzydło (duże)

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Post autor: Artu »

uszy19922 pisze:Niezły :) Problem w tym, że na HK ich nie ma już, są na -13
Już są, ale się kończą :mrgreen:
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bihtus »

witam,

mam pytanie bo ja też mam na ochotę na skrzydełko ale chce zrobić takie 1,5 m do FPV. Problem w tym że szukam planów modelu konstrukcyjnego. Pianki są fajne ale .... stara szkoła mnie ciągnie. Szukam na sieci planów ale chyba nie umiem bo nic ciekawego nie znalazłem takiego z kabinką ...

Pozdrawiam
Marcin
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Rozumiem, że nie ma to być bryła jak zwykłych skrzydeł latających ze styro : Stratos czy Zagi. W takim razie możliwości masz wiele, wszystko zależy od fantazji. Ja np przymierzam się do modelu U-2 taki prawie 300cm rozp. Plan mam pod szybowiec ale z zamontowaniem silnika nie będzie żadnego problemu. Inny to już układ latającego skrzydła to angielski HP75 - dwusilnikowy pchający. Też gapię siewc jego plany by rozkminić wszystkie szczególiki. Gdyby i nie to , to np na stronie http://www.flyingscalemodels.com masz np. "latające oko" układ tradycyjne płatowca z owalną kabiną na przedzie pod kamerkę czy inne urządzenie. Silnik na wieżyczce.
kinemax
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinemax »

Warto uważać na wagę. Jest taki klasycznej konstrukcji Darkwing na HK, ale sporo waży -> szybko lata i trudno go wystartować (delikatnie mówiąc). Wydaje się, że te paskudne pianki sa jakby szczególnie stworzone dla skrzydeł...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4655
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Proszę bardzo parę planów skrzydełek z dośc dokłądnym opisem
http://www.b2streamlines.com/OTW.html

Pozatym warto na rcg poszukać

EDIT: poszukaj littleplank iii
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

Ja polecę Vegę, pogadaj z markim niech ci wytnie jakąś wstawkę w kadłub i będziesz mieć założone 2m. Normalnie Vega ma 1,6m. Moja waży ok 2kg i lata bez problemów.
Pamiętaj jednak o tym, że model o ropiętości 2,5 i więcej jest kłopotliwy w transporcie ;-)
modele: Vega FPV, Hellcat ESA, X900 copter
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

miksell pisze:Ja polecę Vegę, pogadaj z markim niech ci wytnie jakąś wstawkę w kadłub i będziesz mieć założone 2m. Normalnie Vega ma 1,6m. Moja waży ok 2kg i lata bez problemów.
Pamiętaj jednak o tym, że model o ropiętości 2,5 i więcej jest kłopotliwy w transporcie ;-)
Napisz coś więcej o wyposażeniu swojej Vegi.
To jest standardowa rozpiętość 1.6 ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ